Matura 2017
Dnia 4 maja odbył się pierwszy pisemny egzamin maturalny – z języka polskiego. Następnie – w piątek maturzyści mierzyli się z matematyką. W dniu dzisiejszym – mieli okazję sprawdzić się podczas matury z języka angielskiego. A to jeszcze nie koniec… Trzymamy kciuki!Konstytucja 3 V 1791
Na do widzenia
Klasa IVa – wychowawca – p. Daria Lazar-Rybczyńska.
Klasa IVb – wychowawca – p. Patrycja Trembaczowska.
Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości
27 kwietnia br. w szkole odbyły się kolejne warsztaty w ramach Młodzieżowego Forum Przedsiębiorczości. Uczestniczyło w nich 36 uczniów z różnych klas i kierunków kształcenia. Temat warsztatu: „Planowanie działalności gospodarczej i społecznej”, obejmował: pomysł, działania, produkty i usługi, grupę docelową, analizę finansową, promocję. Warsztat prowadził dziekan Górnośląskiej Wyższej szkoły Przedsiębiorczości w Chorzowie. Uczniowie inspirowali się różnymi faktami z mediów oraz słowami tworząc pomysły na działania gospodarcze i społeczne. Podczas warsztatów w sześcioosobowych zespołach wykreowano sześć projektów, które następnie zostały zaprezentowane i ocenione. Najwyżej, biorąc pod uwagę kryterium merytoryczne został oceniony pomysł „Tajemnice Millenium”. Udział w warsztatach poszerza umiejętności praktyczne w dziedzinie animacji i rozwijania projektów biznesowych, kreatywność, budowanie relacji społecznych, planowanie i organizację. Gratulujemy i życzymy sukcesów w Regionalnym Konkursie Projektów Przedsiębiorczych. Galeria - WarsztatyMłodzieżowe Forum Przedsiębiorczości
Uczniowie ZST-E biorą udział w projekcie Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości realizowanym z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Organizatorem projektu jest Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie wraz Fundacją Edukacji Przedsiębiorczej. 25 kwietnia br. w szkole odbyły się warsztaty, w których uczestniczyło 26 uczniów różnych kierunków kształcenia. Temat warsztatu: Rynek pracy- możliwości zarobkowe młodych uczestników rynku, aktywne metody poszukiwania pracy, szanse i zagrożenia mobilności zawodowej. Młodzież poznała aspekty prawne związane z rynkiem pracy, możliwości zarabiania pieniędzy stacjonarnie i internetowe portale pracy zdalnej, crowdfunding. Dla uczniów, którzy mają już pierwsze doświadczenia zawodowe to okazja, aby lepiej zrozumieć i swobodniej poruszać się na rynku pracy. Dla uczniów, którzy dopiero rozpoczną aktywność zawodową poznanie możliwości, szans i zagrożeń różnych rozwiązań oraz sposobów w jaki można się wyróżnić od konkurencji w składanych przez siebie aplikacjach. Galeria - wkrótce..Dni Otwarte - po raz drugi!

Konkurs matematyczny - wygrany!
„TĘGIE GŁOWY” W RADZIONKOWSKIM LICEUM TO NASI UCZNIOWIE!!! NASI UCZNIOWIE WYGRALI VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY W LO RADZIONKOWIE24 kwietnia 2017 roku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Radzionków, Dziekana Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.
Do zmagań matematycznych przystąpiło 110 uczniów z Radzionkowa, Bytomia, Piekar Śląskich i Świerklańca. Konkurs odbywał się w pięciu kategoriach wiekowych, a uczestnicy mieli do rozwiązania sześć zadań przygotowanych przez Komisję Konkursową.
Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie okazali się najlepsi, zajmując dwa pierwsze miejsca.
Klasyfikacja w kategorii od II do IV klasy szkoły ponadgimnazjalnej przedstawiała się następująco:
I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Gabriel Duda
II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Dawid Ulfik
III miejsce zajęła uczennica LO Radzionków Izabella Słota
Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk Burmistrza Miasta Radzionków Gabriela Tobora. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!
Link: http://www.powiat.tarnogorski.pl/node/6642
Link: http://www.powiat.tarnogorski.pl/node/6642
Wycieczka Powiatowej Reprezentacji Młodzieży
W dniach od 19 do 21 kwietnia grupa uczniów reprezentująca PRM naszej szkoły – Kinga Hucz, Kasia Przybyłek, Adrian Nowakowski, Mariusz Pogorzałek, Michał Wysocki, Tomek Siatkowski i Michał Urbanek wraz z p. Ewą Mann, wybrała się na trzydniową wycieczkę na Podhale. EKO-WYPRAWA zorganizowana została przez Powiatową Reprezentację Młodzieży Powiatu Tarnogórskiego. Te trzy dni spędzone razem bardzo pomogły zintegrować szkoły naszego powiatu. Zapraszamy do GALERII(!) - PRMLink: http://www.powiat.tarnogorski.pl/node/6563
SEP - informacje
W środę 19 marca o godzinie o 13.oo rozpocznie się egzamin SEP dla uczniów klas czwartych technikum elektrycznego.
Pielgrzymka Maturzystów
29 marca 2017 r. maturzyści wraz ze swoimi wychowawcami: p. Darią Lazar-Rybczyńską, p. Patrycją Trembaczowską oraz p. Ewą Mann i księdzem Wojciechem Sztamberkiem wyruszyli na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Każdy z pielgrzymów przybył do sanktuarium aby wypraszać łaski dla siebie, rodziny i prosić o pomyślność podczas egzaminów maturalnych. Maturzyści wraz z opiekunami uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej przez księdza Wojtka. Po Mszy Świętej i zwiedzaniu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego wyruszyli do Centrum Jana Pawła II, które poświęcone jest życiu i twórczości Papieża i ma pełnić funkcję dziękczynnego wotum narodu za pontyfikat Karola Wojtyły. Pielgrzymka przebiegła bez problemów i pozwoliła umocnić wiarę.
Teraz pozostaje już tylko odliczanie dni do matury.



