TARGI EDUKACYJNE 2017
Jak co roku nasza szkoła brała udział w Targach Edukacyjnych, które odbywały się na terenie powiatu tarnogórskiego. Byliśmy na Osadzie Jana, w Świerklańcu oraz w Tarnowskich Górach. Szkoła przedstawiła swoje stoisko wystawowe z ofertą edukacyjną. W ramach promocji Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych przygotowano ulotki, materiały reklamowe i prezentację multimedialną. Naszą szkołę na Targach Edukacyjnych reprezentowały: p. Ewa Mann i p. Izabela Mrozek oraz uczniowie naszej szkoły: Żaneta Bębnowska, Wiktoria Żaba, Sandra Folta, Julia Michalik, Natalia Sobotta, Robert Szewczyk, Łukasz Borda, Mateusz Hajda, Karol Smolec, Wojciech Strzelczyk.http://www.powiat.tarnogorski.pl/node/6536
Naszą szkołę można było poznać podczas Dni Otwartych. A następne - już 26 kwietnia... Zapraszamy!
Dni Otwarte - po raz drugi

Turystyka globalnie
31 marca br. uczniowie technikum hotelarstwa z klas 1c i 2a uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego. Ekspozycja stoisk została przygotowana w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Targi to najważniejsze i najciekawsze wydarzenie branży turystycznej o charakterze biznesowo-konsumenckim. Młodzież miała okazję zobaczyć stoiska krajowych i zagranicznych regionów turystycznych, gestorów bazy noclegowej, touroperatorów, biur podróży, przewodników, sanatoriów, uzdrowisk, agroturystyki. Największe atrakcje turystyczne prezentowały Tunezja, Słowacja, Włochy, Ukraina i Litwa. Uczniowie brali udział w imprezach towarzyszących i konkursach, w których otrzymali ciekawe gadżety. Młodzi hotelarze mogli zobaczyć jak rozwija się promuje branża turystyczna. To także doskonała lekcja marketingu usług turystyczno-hotelarskich. Galeria - Turystyka...Dni Otwarte - po raz pierwszy
W dniu dzisiejszym odbyły się Dni Otwarte w naszej szkole. Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych mogli zwiedzić szkołę, odwiedzić pracownie i klasy, wziąć udział w ćwiczeniach, pokazach oraz różnych formach prezentacji dotyczących kształcenia w ZST-E. Był poczęstunek, miła atmosfera oraz niespodzianki dla uczestników naszych Dni Otwartych. Jeszcze jedne – czekają nas 26 kwietnia. Niezdecydowanych i tych, którzy nas dzisiaj nie mogli odwiedzić już teraz zapraszamy!http://www.powiat.tarnogorski.pl/node/6526
Spotkanie Samorządów Uczniowskich w Gimnazjum
30 marca br. w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie odbyło się kolejne spotkanie samorządów uczniowskim, w ramach projektu „Razem w kierunku demokracji”. Tym razem gimnazjaliści mieli okazję zaprezentować swoją szkołę. Nie zabrakło także pomysłowości gospodarzy, którzy zorganizowali dwa zadania do realizacji w grupach. Pierwszym z zadań było utworzenie krótkiej rymowanki o ekologii i segregacji śmieci. Drugim zadaniem było zaprojektowanie projektu Eko-torby, która miała przyciągać uwagę. Dla zwycięskich grup przygotowano słodki upominek. Naszą szkołę reprezentowali: Ewelina Filipczyk, Żaneta Bębnowska, Robert Szewczyk. Dni otwarte - plan

Dni otwarte

EKOMODA – etap końcowy
23 marca br. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym już po raz ostatni odbyło się spotkanie z cyklu EKOMODA – czyli jak z surowców wtórnych wykonać ubranie, w którym brałyśmy udział wraz z Żanetą Bębnowską. Po kilku spotkaniach nasze praca są już gotowe. Ostatnie elementy w naszych projektach zostały dopracowane. Teraz tylko pozostaje wytrwać do maja by móc zaprezentować je na konferencji ekologicznej.Międzyklasowe rozgrywki w piłce siatkowej
20 marca rozegrany został pierwszy mecz siatkówki. Na bardzo wysokim poziomie gry i z dużym zaangażowaniem spotkały się klasa IVa i IVb. Obie drużyny reprezentowały bardzo wysoki poziom gry i bardzo zaciętą walkę. Panowie atakowali bardzo mocno, ale przeciwnicy równie dobrze odbierali piłkę. Należą się słowa uznania dla dziewcząt, które godnie reprezentowały swoje drużyny również w ataku. Mecz został rozstrzygnięty w tie-breaku 15:13 dla drużyny klasy IVb. Gratulujemy uzyskanego wyniku. Jednak to dopiero początek rywalizacji.
Zapraszamy pozostałe drużyny klas do rywalizacji sportowej o Mistrza Siatkówki w naszej szkole. Celem rozgrywek jest wyłonienie najlepszej drużyny z całej szkoły. Rozgrywamy mecze „każdy z każdym”, a zwycięstwo będzie należało tylko do tego, kto najwięcej meczy wygra również w punktach.
27 marca zapraszamy na salę klasę Ia i IIa.
Grający zawodnicy kl. IVa: Grający zawodnicy kl. IVb:
Klaudia Winciersz Agnieszka Goldmann
Jennifer Bukała Agnieszka Nowakowska
Mateusz Hajda Kamil Wiśniowski
Damian Mosler Mateusz Urbańczyk
Klaudiusz Watolla Arkadiusz Zacharz
Kamil Ochmann Bartek Lewandowski
Prowadząca – p. Katarzyna Krzyszpin
Prowadząca – p. Katarzyna Krzyszpin
Informacje
Informujemy, że dnia 22 marca (środa) o godzinie 16.oo odbędą się konsultacje dla rodziców.O godzinie 17.oo odbędą się zebrania dla rodziców klas maturalnych.
Zebrania odbędą się wg poniższego harmonogramu:
IV a - sala 303 wych. Daria Lazar-RybczyńskaIV b - sala 301 wych. Patrycja Trembaczowska



